Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Oracle Analitik Zirvesi

April 1 @ 14:00 - 16:30

Dünya benzeri görülmemiş bir veri üretimi ile karşı karşıya. Kurumların büyüme ivmeleri de üretilen büyük hacimli verinin değere dönüşmesi ile doğrudan ilintili.

Veri hacminin artması aynı zamanda yeni pazar fırsatlarının ve bunun ile ilgili iç görülerin oluşmasına da olanak sağlıyor. Bu nedenle iş ekipleri büyüme ve karlılığı artırmak ve yeni içgörüler oluşturmak için mevcutta toplanan tüm veriden yararlanmak istiyor. Tam da bu esnada yeni normalin getirmiş olduğu gereksinimler, verinin önemini bir kez daha ortaya çıkararak, verinin kurumlar için alınacak her kararın anahtarı haline gelmesine olanak tanıyor. Veri analitiği, üst kademe yöneticilere de işletmenin sağlığı hakkında kapsamlı bir görüş ve değişen pazar şartlarına dair rakipsiz bir içgörü de sağlıyor.

Önceleri analitik çalışmaların sunduğu yetenekler oldukça limitliydi. Sınırlı etki alanına sahip analizleri yapabilmek içinse insana dayalı, yoğun emek gerektiren, belirli BT veya veri analiz becerileri gerekmekteydi. Şimdi ise iş ekipleri veriye dayalı kararlar alırken Oracle Analytics Cloud‘un tamamen makine öğrenimi temelli veri hazırlama, görselleştirme, kurumsal raporlama ve artırılmış analiz için etkileşimli self servis analitik yeteneklerinden yararlanarak katma değeri yüksek analitik çalışmalar yapabiliyor. Oracle olarak hazırladığımız bir raporda* Oracle Analytics Cloud kullanan müşterilerin sıradan görevleri ortadan kaldırdığını, analizde önyargıyı azalttığını, karar vermeyi zenginleştirdiğini ve işletmelerini ileriye taşımak için tahmine dayalı yetenekler kazandığını gördük.

Canlı web yayınımız esnasında bahsettiğimiz teknolojilerimizi deneyimleyebilmeniz için katılımcılara denemeyebilmeniz 500 ABD Doları tutarında ücretsiz kredi** tanımlanacaktır.

1 Nisan 2021 tarihindeki Oracle Analitik Zirvesi’nde veriye dair en son teknolojik gelişmeler, en yeni trendleri sizlerle paylaşırken, sektördeki önemli fikir önderleri de bizimle birlikte olacaklar. Sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Ajanda

14:00 – 14:20 Açılış Konuşması
Uğurtan Uğur, Oracle Finans Sektörü Kıdemli Satış Müdürü

14:20 – 14:40 Yapay Zeka Çağında Analitik
Dr. Pelin Özbozkurt, Oracle EMEA Veri Bilimi Direktörü

14:40 – 15:00 Veri ile Anlam Arayışı ve Farklılaşma

İlker Altıntaş, Akbank CIO & COO

15:00 – 15:20 Yatırımcı Dünyasında Veri
Cenk Bayrakdar, Revo Capital Managing Director
Merve Söylemez, Oracle Teknoloji Satış Direktörü

15:20 – 16:10 Daha Akıllı Bir Gelecek
Panelist:
Barış Karakullukçu, Türk Telekom Strateji, Planlama ve Dijital Genel Müdür Yardımcısı
F. Fırat Gönen, Getir Veri Bilimi ve Analitik Direktörü

Moderatör: Murat Yıldız, CXO Medya

16:10 – 16:30 Oracle Bulutuna Geçiş Yaklaşımları ve Başarı Hikayeleri
Cem Nuri Cömert, Oracle Bulut Mimari Ekip Lideri

Details

Date:
April 1
Time:
14:00 - 16:30
Event Categories:
, , , ,
Event Tags:
View Event Website